18. 7. 2018

O nás

Firma MKZ, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 v období vytváření prvních privatizačních projektů po roce 1989. Strategickým cílem zakladatelů firmy byla myšlenka samostatně rozvíjet dlouhodobé vývojově – konstrukční zkušenosti ve výrobě nástaveb a vestaveb nákladních automobilů, především v užitkové hmotnosti vozidel kategorie od 3500kg do 12000kg. Výrobní produkci firma zahájila po dokončení dostavby nových objektů s novým výrobním vybavením, prvními výrobky byly skříňové nástavby pro všeobecné přepravní použití a valníkové nástavby především na podvozcích českých výrobců.
S postupem času se produkce firmy výrazně rozšiřuje, jsou vyráběny stále složitější nástavby a vestavby zejména dílenského a montážního typu. Na významu nabývá výběr a kvalita používaných výrobních dílů, základem se stává žárové zinkování vnějších celků a skrytých konstrukčních dílů. Současně zavádíme normu kvality ISO 9001.MKZ-Management kvality-20190327
Firma je vzhledem ke své velikosti schopna rychle reagovat na potřeby zájemců, nástavby jsou vyráběny pro všechny automobilové značky, prodávané na českém trhu.